Wszystko zaczyna się
od rozmowy

Cele:

  • Wsparcie psychoterapeutyczne
  • Wsparcie adaptacji społecznej w nowej rzeczywistości.
  • Tworzenie nowych miejsc pracy.
  • Wsparcie edukacji i inicjatyw naukowych.
  • Wsparcie inicjatyw kulturalnych, szczególnie w wymiarze lokalnym

Historia:

Fundacja Let’s Help Together powstała na kanwie wydarzeń z lutego 2022 roku w Krakowie i mimo swojej młodości pomogła już wielu rodzinom. Założyciele Agnieszka Korsak, Sylwia Turzańska oraz Adam Rudowski mocno zaangażowali się w niesienie pomocy osobom uciekającym z Ukrainy. Stworzono grupy pomocowe m.in. grupy lekarzy, prawników i tłumaczy, którzy pro bono udzielali pomocy. Zrzeszono kilkanaście krakowskich hoteli, które przygotowały setki miejsc noclegowych dla uchodźców. W ciągu kilku chwil dzięki Adamowi udało się pozyskać setki bonów do jednej z sieci marketów, przekazaliśmy je potrzebującym na zakup podstawowych produktów. Fundacja zakupiła bieliznę oraz obuwie i odzież dla osób dotkniętych wojną w Ukrainie i przekazała je zarówno rodzinom indywidualnym jak i „Dobrej Szafie” w byłym centrum Plaza, którą nadal wspieramy.

Skala pomocy oraz zaangażowanie zupełnie obcych dla siebie osób była tak duża, że założenie Fundacji było jedynym słusznym rozwiązaniem.

Założyciele fundacji

Agnieszka Korsak

Członek ZarząduAgnieszka Korsak

Z wykształcenia inżynier – architekt, obecnie w trakcie szkolenia Psychoanalizy Jungowskiej. Ukończyła 3 letnie Szkolenie w Londyńskim Instytucie Psychoanalizy. Żona Piotra i mama wspaniałej 6 letniej Hani. Przez wiele lat mieszkała w Stanach Zjednoczonych, Meksyku i Anglii. 

Założycielka powstającej strony internetowej “Jestem”, na której znajdować się będą kursy online wspierające rodziców w wychowywaniu dzieci. Uważa, że wszystko zaczyna się od rodzica, dlatego stale poszerza swoją wiedzę w tym zakresie. Organizowała warsztaty dla rodziców w podejściu Jespera Juul. Prowadziła szkółkę narciarską dla dzieci. Pasja do wspierania dzieci była w niej zawsze.

Zaangażowana, sprawiedliwa i niezwykle wrażliwa, walczy o lepszy świat dla dzieci i rodzin. Posiada niezwykłą umiejętność łączenia ze sobą zupełnie obcych osób do niesienia pomocy bliźnim. Pełna radości, energii i wiary w lepszy świat, każdego dnia osiąga to, co dla zwykłych ludzi wydaje się niemożliwe.

Sylwia Turzańska

Członek ZarząduSylwia Turzańska

Prawnik, matka dwóch wspaniałych dorastających synów, Tomka i Jurka.  Właścicielka ukochanego psa,Drago. Społeczniczka. Osoba wrażliwa na los ludzi i zwierząt. Bezkompromisowo walczy o sprawiedliwość i poprawę sytuacji ekonomicznej kobiet, samotnych matek, opuszczonych dzieci, porzuconych zwierząt, które spotyka na swojej drodze zawodowej a często zauważa na ulicy i nigdy nie pozostawia bez pomocy.

Praca pro bono zajmuje większość jej wolnego czasu. Ma niesamowitą umiejętność angażowania do pomocy przyjaciół i znajomych oraz nieznajomych. Energiczna, pełna empatii, zdecydowana. Rzadko zmienia zdanie, co jest niewątpliwą zaletą w jej działaniach. Nigdy się nie poddaje. Roztacza wokół siebie cudowną energię.  Jest wierną przyjaciółką i nigdy nie zawodzi!

Bartosz M. Puk

Superwizor zespołu Bartosz M. Puk

Psychoanalityk, członek Polskiego Towarzystwa Psychoanalitycznego i Międzynarodowego Towarzystwa Psychoanalitycznego (IPA). Z wykształcenia jest psychiatrą, od 1996 roku pracuje jako psychoterapeuta w  Krakowie, a od 2013 roku jako licencjonowany psychoanalityk. Jest również superwizorem i terapeutą szkoleniowym Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Psychoanalitycznej (European Federation for Psychoanalytic Psychotherapy) . Współtworzył środowisko terapeutów psychoanalitycznych w Małopolsce, angażując się w różne programy szkoleniowe z zakresu psychoterapii oraz w zespole klinicznym Oddziału Leczenia Zaburzeń Osobowości i Nerwic w Szpitalu im. J. Babińskiego w Krakowie.
Członek GroupOne - grupy psychoanalityków IPA prowadzących dyskusje kliniczne na osi Oslo-Tel Aviv-Milan-Barcelona-Berlin-Kraków. Interesuje się analityczną teorią pola oraz angażowaniem myślenia analitycznego w niezbadane dotąd obszary psychiki i kultury.
Wykładał również psychoanalizę z brytyjskimi i polskimi psychoanalitykami na Universiti Putra Malaysia w Kuala Lumpur. Pracuje klinicznie jako psychoanalityk w swoim Atelier Psychoanalizy na krakowskim Salwatorze. Pasjonuje się fotografią, życiem rodzinnym i jazdą na rowerze.
Iryna Valyavko

PsychoterapeutaIryna Valyavko

Psychoanalityk, psycholog kryzysowy, seksuolog, arteterapeuta, kandydat nauk filozoficznych. Wykładowca w Międzynarodowym Instytucie Psychologii Głębi (Kijów). Starszy pracownik naukowy w Instytucie Filozofii H.Skovoroda NAS. Pracownik Ukraińskiej Wolnej Akademii Nauk (Nowy Jork).

Zajmuję się problemami związanymi z traumą wojenną, kryzysami życiowymi, stratami, problemami w relacjach z bliskimi (dziećmi, rodzicami, partnerami), adaptacją do nowych warunków, samorealizacją, lękiem, lękami i fobie. Udziela porad indywidualnych dla dorosłych i dzieci, prowadzi terapię grupową w jednej z firm szkoleniowych.
Viktoria Lisowska

PsychoterapeutaViktoria Lisowska

Pracuje w kierunku fizjoterapii, podejścia zorientowanego na proces, jako psycholog kryzysowy, terapeuta urazowy, coach, psychosomatolog. Specjalizuje się także w coachingu w życiu osobistym i zawodowym.
Edukacja:
2004 - Uniwersytet Medyczny im. O. Bogomoletsa, sprawy medyczne
2012 - Certyfikowany psycholog proceduralny
2015 - Psychosomatolog
2016 - certyfikowany specjalista kursu „Psychologia dziecka” w Pracowni Psychologicznej Svitlany Roiz
2017 - Kurs empatii ratownictwa medycznego z Evą Rambalą
2019 - zaawansowane szkolenie z psychoterapii ciała
2020 - podniesienie kwalifikacji z DPDG

Współpracuje z osobami, które dostrzegają u siebie poniższe objawy: ataki paniki, napięcie psychoemocjonalne, apatię, impotencję, lęk, zaburzenia snu i apetytu, trudności w relacjach z bliskimi.
Anna Kosenko

Koordynator CentrumAnna Kosenko

Posiada dwa wyższe wykształcenia - ekonomisty i inżyniera budownictwa. Przez ponad 10 lat pracowała jako księgowa. Ostatnie lata pracowała jako dyrektor finansowy na Ukrainie. Posiada doświadczenie w administracji i zarządzaniu.
Jest mamą wspaniałej córki i syna. Wszechstronna, otwarta na nowe wyzwania. Uwielbia podróże.
Svitlana Mokhonko

PsychoterapeutaSvitlana Mokhonko

Psychoterapeuta, praktyk NLP, doświadczenie zawodowe - 20 lat.
Pomaga dzieciom, które mierzą się z następującymi problemami: 
- zaburzenia rozwojowe
- niestabilne stany emocjonalne (lęki, myśli obsesyjne, agresja);
 - problemy w komunikacji z rówieśnikami;
 - adaptacja w nowym środowisku.
Dorośli otrzymają pomoc w:
 - naruszeniu komunikacji i więzi emocjonalnych w rodzinie (relacje dziecko-rodzic i partnerstwo);
 - lęki i ataki paniki;
 - problemy egzystencji, apatia;
 - problemy w relacjach;
 - poszukiwanie wewnętrznych zasobów do zmian i budowania nowych planów życiowych.
Olena Szekszujewa

PsychoterapeutkaOlena Szekszujewa

Psycholog zorientowany analitycznie, certyfikowany instruktor praktyk mindfulness, członek Ukraińskiej Grupy Rozwoju Międzynarodowego Stowarzyszenia Psychologii Analitycznej (UDG IAAP). Analizę jungowską i psychoanalizę studiuję od 2013 roku. Pracuję z osobami dorosłymi. Obszarem moich szczególnych zainteresowań jest trauma i jej konsekwencje. Pomagam tym, którzy szukają uzdrowienia i sensu w swoim życiu oraz chcą osiągnąć większą głębię w swoich relacjach z samym sobą i innymi. Uczę mindfulness i umiejętności samoregulacji. 

Co mnie kwalifikuje do nauczania?

1. Kijowski Uniwersytet Państwowy imienia Tarasa Szewczenki (specjalność "Psychologia")
2. Trzyletni program edukacyjny "Podstawy poradnictwa analitycznego i psychoterapii jungowskiej" 
3. Trzyletni program edukacyjny "Psychologia analityczna i podstawy współczesnej psychoanalizy" 
4. Wsparcie nadzorcze praktyki przez certyfikowanych analityków jungowskich.
5. Udział w konferencjach Ukraińskiej Grupy Rozwoju, a także udział w seminariach analityków społeczności międzynarodowej. 
6. Obecnie członek grupy szkoleniowej dla statusu analityka Litewskiego Stowarzyszenia Psychologii Analitycznej (LAAP). 
7. Doświadczenie w analizie osobowej - 10 lat
Maria Àydemır

Superwizor pacjentówMaria Àydemır

Certyfikowaną Analityczką Jungowską i Psycholożką Kliniczną z 30-letnim doświadczeniem klinicznym w psychoterapii i diagnozie psychologicznej zdobywanym w publicznych i prywatnych ośrodkach zdrowia psychicznego. Specjalizuję się w długoterminowej analizie pacjentów cierpiących na różne schorzenia związane z traumatyzacją oraz pracy terapeutycznej w zróżnicowanej kulturowo i językowo społeczności. Od wielu lat pracuję w swojej praktyce prywatnej.
Członkinią dwóch międzynarodowych stowarzyszeń analitycznych: International Association for Analytical Psychology IAAP i Central and Eastern European Community for Jungian Analysts ECECJA). W ECECJA jest Członkinią-Założycielką oraz Członkinią Zarządu.
Ukończyłam także szkolenie w dziedzinie Psychoanalytical Infant Observation by Esther Bick Method (szkolenie prowadzone w USA). Prowadzę analizy treningowe anal;itycznych Kandydatów oraz superwizje Routerów i Pre-Routerów IAAP w różnych krajach. Pracuję codziennie w 4 językach: polskim, angielskim, rosyjskim i ukraińskim (w ukraińskim w formie biernej). Zajmuję się bardzo intesywnie pomocą Ukrainie od pierwszych godzin od wybuchu wojny. Pracuję jako wolontariuszka w Psych Batalionie w Ukrainie, prowadząc wolontaryjnie grupy wsparcia dla Psychologów UKraińskich w Ukrainie, spotkania indywidualne oraz superwizje. Od początku wojny mam w swoim domu rodzinę z Ukrainy. W ścisłej współpracy z Kolegami-Analitykami z krajów Europy Zachodniej spieram także co miesiąc finansowo ofiary wojny w Ukrainie.
Olha Danchevska

PsychoterapeutkaOlha Danchevska

Psycholog i psychoterapeuta, terapeuta zorientowany na ciało i traumę. Jest członkinią Ukraińskiego Stowarzyszenia Psychoterapeutów (USP), Narodowego Stowarzyszenia Psychologicznego Ukrainy (NPA) i Stowarzyszenia EMDR Ukrainy.
Ma ponad 12-letnie doświadczenie zawodowe.
W swojej pracy zajmuje się głównie traumatycznymi doświadczeniami, stresem, kryzysami i ich konsekwencjami. Wykształcenie:
Drahomanov National Pedagogical University (NPU), Kijów, Ukraina
Bodynamic International ApS (Duński Instytut Bodynamiki)
Bodynamic Foundation Training, Bodynamic Shock Trauma & PTSD.
Szkolenie dla praktyków Bodynamic.
EMDR Europe Association Poziom podstawowy i poziom 1
Terapia traumy w związku. Podejście neurocentryczne (Kolbjørn Vårdal, Norwegia)
Kijowski Instytut Gestalt i Psychodramy.
Studio psychologiczne Svetlany Royse (psychologia integracyjna dziecka i rodziny)
Alchemia jedzenia. Nutritionology (Efthimi Lazarou, Grecja)
Certyfikowany ekspert w zakresie technik MMPI-2 i Org-EIQ.
Propedeutyka psychiatrii (USP).
Nieustannie doskonali swoje kwalifikacje i poznaje nowe metody pracy. Aktywnie bada wszystko co związane z neurofizjologią, reakcjami ciała w psychologii i wybiera studia w tym kierunku.
We wspólnej pracy pomaga połączyć wiedzę, doświadczenie i zasoby oraz wykorzystać je w realizacji życiowych zadań.