Wszystko zaczyna się
od rozmowy
Cele:
- Wsparcie psychoterapeutyczne
- Wsparcie adaptacji społecznej w nowej rzeczywistości.
- Tworzenie nowych miejsc pracy.
- Wsparcie edukacji i inicjatyw naukowych.
- Wsparcie inicjatyw kulturalnych, szczególnie w wymiarze lokalnym
Historia:
Fundacja Let’s Help Together powstała na kanwie wydarzeń z lutego 2022 roku w Krakowie i mimo swojej młodości pomogła już wielu rodzinom. Założyciele Agnieszka Korsak, Sylwia Turzańska oraz Adam Rudowski mocno zaangażowali się w niesienie pomocy osobom uciekającym z Ukrainy. Stworzono grupy pomocowe m.in. grupy lekarzy, prawników i tłumaczy, którzy pro bono udzielali pomocy. Zrzeszono kilkanaście krakowskich hoteli, które przygotowały setki miejsc noclegowych dla uchodźców. W ciągu kilku chwil dzięki Adamowi udało się pozyskać setki bonów do jednej z sieci marketów, przekazaliśmy je potrzebującym na zakup podstawowych produktów. Fundacja zakupiła bieliznę oraz obuwie i odzież dla osób dotkniętych wojną w Ukrainie i przekazała je zarówno rodzinom indywidualnym jak i „Dobrej Szafie” w byłym centrum Plaza, którą nadal wspieramy.
Skala pomocy oraz zaangażowanie zupełnie obcych dla siebie osób była tak duża, że założenie Fundacji było jedynym słusznym rozwiązaniem.
Założyciele fundacji

Członek ZarząduAgnieszka Korsak
Z wykształcenia inżynier – architekt, obecnie w trakcie szkolenia Psychoanalizy Jungowskiej. Ukończyła 3 letnie Szkolenie w Londyńskim Instytucie Psychoanalizy. Żona Piotra i mama wspaniałej 6 letniej Hani. Przez wiele lat mieszkała w Stanach Zjednoczonych, Meksyku i Anglii.
Założycielka powstającej strony internetowej “Jestem”, na której znajdować się będą kursy online wspierające rodziców w wychowywaniu dzieci. Uważa, że wszystko zaczyna się od rodzica, dlatego stale poszerza swoją wiedzę w tym zakresie. Organizowała warsztaty dla rodziców w podejściu Jespera Juul. Prowadziła szkółkę narciarską dla dzieci. Pasja do wspierania dzieci była w niej zawsze.
Zaangażowana, sprawiedliwa i niezwykle wrażliwa, walczy o lepszy świat dla dzieci i rodzin. Posiada niezwykłą umiejętność łączenia ze sobą zupełnie obcych osób do niesienia pomocy bliźnim. Pełna radości, energii i wiary w lepszy świat, każdego dnia osiąga to, co dla zwykłych ludzi wydaje się niemożliwe.

Członek ZarząduSylwia Turzańska
Prawnik, matka dwóch wspaniałych dorastających synów, Tomka i Jurka. Właścicielka ukochanego psa,Drago. Społeczniczka. Osoba wrażliwa na los ludzi i zwierząt. Bezkompromisowo walczy o sprawiedliwość i poprawę sytuacji ekonomicznej kobiet, samotnych matek, opuszczonych dzieci, porzuconych zwierząt, które spotyka na swojej drodze zawodowej a często zauważa na ulicy i nigdy nie pozostawia bez pomocy.
Praca pro bono zajmuje większość jej wolnego czasu. Ma niesamowitą umiejętność angażowania do pomocy przyjaciół i znajomych oraz nieznajomych. Energiczna, pełna empatii, zdecydowana. Rzadko zmienia zdanie, co jest niewątpliwą zaletą w jej działaniach. Nigdy się nie poddaje. Roztacza wokół siebie cudowną energię. Jest wierną przyjaciółką i nigdy nie zawodzi!

Dyrektor ds. projektówSylwia Misztal
Kobieta z ogromną energią do działania i tworzenia. Jej dewiza to „rzeczy niemożliwe załatwiam od ręki, a na cuda trzeba chwile poczekać ” i tak rzeczywiście się dzieje. Doświadczam tego na codzień pracując z tą niezwykła kobietą.Zaraża pozytywnym myśleniem i radością. Kocha wspierać innych. Jest niezmiernie kreatywna, szybka w działaniu i konsekwentna.

PsychoterapeutaIryna Valyavko
Zajmuję się problemami związanymi z traumą wojenną, kryzysami życiowymi, stratami, problemami w relacjach z bliskimi (dziećmi, rodzicami, partnerami), adaptacją do nowych warunków, samorealizacją, lękiem, lękami i fobie. Udziela porad indywidualnych dla dorosłych i dzieci, prowadzi terapię grupową w jednej z firm szkoleniowych.

PsychoterapeutaViktoria Lisowska
Edukacja:
2004 - Uniwersytet Medyczny im. O. Bogomoletsa, sprawy medyczne
2012 - Certyfikowany psycholog proceduralny
2015 - Psychosomatolog
2016 - certyfikowany specjalista kursu „Psychologia dziecka” w Pracowni Psychologicznej Svitlany Roiz
2017 - Kurs empatii ratownictwa medycznego z Evą Rambalą
2019 - zaawansowane szkolenie z psychoterapii ciała
2020 - podniesienie kwalifikacji z DPDG
Współpracuje z osobami, które dostrzegają u siebie poniższe objawy: ataki paniki, napięcie psychoemocjonalne, apatię, impotencję, lęk, zaburzenia snu i apetytu, trudności w relacjach z bliskimi.

SuperwizorAnna Grodzka

Koordynator CentrumAnna Kosenko
Jest mamą wspaniałej córki i syna. Wszechstronna, otwarta na nowe wyzwania. Uwielbia podróże.

PsychoterapeutkaSvitlana Mokhonko
Pomaga dzieciom, które mierzą się z następującymi problemami:
- zaburzenia rozwojowe
- niestabilne stany emocjonalne (lęki, myśli obsesyjne, agresja);
- problemy w komunikacji z rówieśnikami;
- adaptacja w nowym środowisku.
Dorośli otrzymają pomoc w:
- naruszeniu komunikacji i więzi emocjonalnych w rodzinie (relacje dziecko-rodzic i partnerstwo);
- lęki i ataki paniki;
- problemy egzystencji, apatia;
- problemy w relacjach;
- poszukiwanie wewnętrznych zasobów do zmian i budowania nowych planów życiowych.

PsychoterapeutkaOlena Szekszujewa
Co mnie kwalifikuje do nauczania?
1. Kijowski Uniwersytet Państwowy imienia Tarasa Szewczenki (specjalność "Psychologia")
2. Trzyletni program edukacyjny "Podstawy poradnictwa analitycznego i psychoterapii jungowskiej"
3. Trzyletni program edukacyjny "Psychologia analityczna i podstawy współczesnej psychoanalizy"
4. Wsparcie nadzorcze praktyki przez certyfikowanych analityków jungowskich.
5. Udział w konferencjach Ukraińskiej Grupy Rozwoju, a także udział w seminariach analityków społeczności międzynarodowej.
6. Obecnie członek grupy szkoleniowej dla statusu analityka Litewskiego Stowarzyszenia Psychologii Analitycznej (LAAP).
7. Doświadczenie w analizie osobowej - 10 lat