Wszystko zaczyna się
od rozmowy

Cele:

  • Wsparcie psychoterapeutyczne
  • Wsparcie adaptacji społecznej w nowej rzeczywistości.
  • Tworzenie nowych miejsc pracy.
  • Wsparcie edukacji i inicjatyw naukowych.
  • Wsparcie inicjatyw kulturalnych, szczególnie w wymiarze lokalnym

Historia:

Fundacja Let’s Help Together powstała na kanwie wydarzeń z lutego 2022 roku w Krakowie i mimo swojej młodości pomogła już wielu rodzinom. Założyciele Agnieszka Korsak, Sylwia Turzańska oraz Adam Rudowski mocno zaangażowali się w niesienie pomocy osobom uciekającym z Ukrainy. Stworzono grupy pomocowe m.in. grupy lekarzy, prawników i tłumaczy, którzy pro bono udzielali pomocy. Zrzeszono kilkanaście krakowskich hoteli, które przygotowały setki miejsc noclegowych dla uchodźców. W ciągu kilku chwil dzięki Adamowi udało się pozyskać setki bonów do jednej z sieci marketów, przekazaliśmy je potrzebującym na zakup podstawowych produktów. Fundacja zakupiła bieliznę oraz obuwie i odzież dla osób dotkniętych wojną w Ukrainie i przekazała je zarówno rodzinom indywidualnym jak i „Dobrej Szafie” w byłym centrum Plaza, którą nadal wspieramy.

Skala pomocy oraz zaangażowanie zupełnie obcych dla siebie osób była tak duża, że założenie Fundacji było jedynym słusznym rozwiązaniem.

Założyciele fundacji

Agnieszka Korsak

Członek ZarząduAgnieszka Korsak

Z wykształcenia inżynier – architekt, obecnie w trakcie szkolenia Psychoanalizy Jungowskiej. Ukończyła 3 letnie Szkolenie w Londyńskim Instytucie Psychoanalizy. Żona Piotra i mama wspaniałej 6 letniej Hani. Przez wiele lat mieszkała w Stanach Zjednoczonych, Meksyku i Anglii. 

Założycielka powstającej strony internetowej “Jestem”, na której znajdować się będą kursy online wspierające rodziców w wychowywaniu dzieci. Uważa, że wszystko zaczyna się od rodzica, dlatego stale poszerza swoją wiedzę w tym zakresie. Organizowała warsztaty dla rodziców w podejściu Jespera Juul. Prowadziła szkółkę narciarską dla dzieci. Pasja do wspierania dzieci była w niej zawsze.

Zaangażowana, sprawiedliwa i niezwykle wrażliwa, walczy o lepszy świat dla dzieci i rodzin. Posiada niezwykłą umiejętność łączenia ze sobą zupełnie obcych osób do niesienia pomocy bliźnim. Pełna radości, energii i wiary w lepszy świat, każdego dnia osiąga to, co dla zwykłych ludzi wydaje się niemożliwe.

Sylwia Turzańska

Członek ZarząduSylwia Turzańska

Prawnik, matka dwóch wspaniałych dorastających synów, Tomka i Jurka.  Właścicielka ukochanego psa,Drago. Społeczniczka. Osoba wrażliwa na los ludzi i zwierząt. Bezkompromisowo walczy o sprawiedliwość i poprawę sytuacji ekonomicznej kobiet, samotnych matek, opuszczonych dzieci, porzuconych zwierząt, które spotyka na swojej drodze zawodowej a często zauważa na ulicy i nigdy nie pozostawia bez pomocy.

Praca pro bono zajmuje większość jej wolnego czasu. Ma niesamowitą umiejętność angażowania do pomocy przyjaciół i znajomych oraz nieznajomych. Energiczna, pełna empatii, zdecydowana. Rzadko zmienia zdanie, co jest niewątpliwą zaletą w jej działaniach. Nigdy się nie poddaje. Roztacza wokół siebie cudowną energię.  Jest wierną przyjaciółką i nigdy nie zawodzi!

Sylwia Misztal

Dyrektor ds. projektówSylwia Misztal

Absolwentka studiów licencjackich na Uniwersytecie Jana Kochanowskiego w Kielcach. Od ponad 10 lat zajmuje się zarządzaniem ludźmi i projektami. Koordynowała pracę zespołów od 5 do 50 osób. Doświadczenie zawodowe zdobywała pracując m.in. przy wspótworzeniu projektów Szlachetna Paczka i Paczka Seniorów oraz jako asystentka zarządu. Przez blisko 5 lat pracowała, jako manager biura w jednej z krakowskich kancelarii prawniczych, a także jako specjalista ds. realizacji projektów w jednej z firm szkoleniowych.

Kobieta z ogromną energią do działania i tworzenia. Jej dewiza to „rzeczy niemożliwe załatwiam od ręki, a na cuda trzeba chwile poczekać ” i tak rzeczywiście się dzieje. Doświadczam tego na codzień pracując z tą niezwykła kobietą.Zaraża pozytywnym myśleniem i radością. Kocha wspierać innych. Jest niezmiernie kreatywna, szybka w działaniu i konsekwentna.
Iryna Valyavko

PsychoterapeutaIryna Valyavko

Psychoanalityk, psycholog kryzysowy, seksuolog, arteterapeuta, kandydat nauk filozoficznych. Wykładowca w Międzynarodowym Instytucie Psychologii Głębi (Kijów). Starszy pracownik naukowy w Instytucie Filozofii H.Skovoroda NAS. Pracownik Ukraińskiej Wolnej Akademii Nauk (Nowy Jork).

Zajmuję się problemami związanymi z traumą wojenną, kryzysami życiowymi, stratami, problemami w relacjach z bliskimi (dziećmi, rodzicami, partnerami), adaptacją do nowych warunków, samorealizacją, lękiem, lękami i fobie. Udziela porad indywidualnych dla dorosłych i dzieci, prowadzi terapię grupową w jednej z firm szkoleniowych.
Viktoria Lisowska

PsychoterapeutaViktoria Lisowska

Pracuje w kierunku fizjoterapii, podejścia zorientowanego na proces, jako psycholog kryzysowy, terapeuta urazowy, coach, psychosomatolog. Specjalizuje się także w coachingu w życiu osobistym i zawodowym.
Edukacja:
2004 - Uniwersytet Medyczny im. O. Bogomoletsa, sprawy medyczne
2012 - Certyfikowany psycholog proceduralny
2015 - Psychosomatolog
2016 - certyfikowany specjalista kursu „Psychologia dziecka” w Pracowni Psychologicznej Svitlany Roiz
2017 - Kurs empatii ratownictwa medycznego z Evą Rambalą
2019 - zaawansowane szkolenie z psychoterapii ciała
2020 - podniesienie kwalifikacji z DPDG

Współpracuje z osobami, które dostrzegają u siebie poniższe objawy: ataki paniki, napięcie psychoemocjonalne, apatię, impotencję, lęk, zaburzenia snu i apetytu, trudności w relacjach z bliskimi.
Anna Grodzka

SuperwizorAnna Grodzka

Psycholog, psychoterapeuta, superwizor, aplikant Certyfikat Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego Sekcji Psychoterapii Naukowej i Terapii Rodzin nr 733. Pracuje w nurcie zintegrowanym, swoją pracę poddaje regularnej superwizji u certyfikowanych superwizorów Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego, Polskiego Towarzystwa Psychoanalizy Jungowskiej, prowadzi konsultacje on-line dla osób przebywających za granicą.
Anna Kosenko

Koordynator CentrumAnna Kosenko

Posiada dwa wyższe wykształcenia - ekonomisty i inżyniera budownictwa. Przez ponad 10 lat pracowała jako księgowa. Ostatnie lata pracowała jako dyrektor finansowy na Ukrainie. Posiada doświadczenie w administracji i zarządzaniu.
Jest mamą wspaniałej córki i syna. Wszechstronna, otwarta na nowe wyzwania. Uwielbia podróże.
Svitlana Mokhonko

PsychoterapeutkaSvitlana Mokhonko

Psychoterapeuta, praktyk NLP, doświadczenie zawodowe - 20 lat.
Pomaga dzieciom, które mierzą się z następującymi problemami: 
- zaburzenia rozwojowe
- niestabilne stany emocjonalne (lęki, myśli obsesyjne, agresja);
 - problemy w komunikacji z rówieśnikami;
 - adaptacja w nowym środowisku.
Dorośli otrzymają pomoc w:
 - naruszeniu komunikacji i więzi emocjonalnych w rodzinie (relacje dziecko-rodzic i partnerstwo);
 - lęki i ataki paniki;
 - problemy egzystencji, apatia;
 - problemy w relacjach;
 - poszukiwanie wewnętrznych zasobów do zmian i budowania nowych planów życiowych.
Olena Szekszujewa

PsychoterapeutkaOlena Szekszujewa

Psycholog zorientowany analitycznie, certyfikowany instruktor praktyk mindfulness, członek Ukraińskiej Grupy Rozwoju Międzynarodowego Stowarzyszenia Psychologii Analitycznej (UDG IAAP). Analizę jungowską i psychoanalizę studiuję od 2013 roku. Pracuję z osobami dorosłymi. Obszarem moich szczególnych zainteresowań jest trauma i jej konsekwencje. Pomagam tym, którzy szukają uzdrowienia i sensu w swoim życiu oraz chcą osiągnąć większą głębię w swoich relacjach z samym sobą i innymi. Uczę mindfulness i umiejętności samoregulacji. 

Co mnie kwalifikuje do nauczania?

1. Kijowski Uniwersytet Państwowy imienia Tarasa Szewczenki (specjalność "Psychologia")
2. Trzyletni program edukacyjny "Podstawy poradnictwa analitycznego i psychoterapii jungowskiej" 
3. Trzyletni program edukacyjny "Psychologia analityczna i podstawy współczesnej psychoanalizy" 
4. Wsparcie nadzorcze praktyki przez certyfikowanych analityków jungowskich.
5. Udział w konferencjach Ukraińskiej Grupy Rozwoju, a także udział w seminariach analityków społeczności międzynarodowej. 
6. Obecnie członek grupy szkoleniowej dla statusu analityka Litewskiego Stowarzyszenia Psychologii Analitycznej (LAAP). 
7. Doświadczenie w analizie osobowej - 10 lat
PL EN